مایکروسافت از کاربران خواست تا به آیفون و اندروید مهاجرت کنند

شکست ویندوز فون

شرکت مایکروسافت بعد از شکست سخت در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند، از کاربران خواست تا دیگر از دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون استفاده نکنند و به سراغ گوشی‌های آیفون و اندروید بروند.

این شرکت از اواسط سال 2017 پلتفرم ویندوز فون را تمام شده اعلام کرد و از کاربران خواست تا از پلتفرم‌های دیگر استفاده کنند. کمپانی مذکور پس از معرفی لومیا 950 و لومیا 950 ایکس ال در سال 2015 به این نتیجه رسید که بازار برای توسعه گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز آماده نیست .

در نهایت مایکروسافت در هفته پیش از کاربران ویندوز فون درخواست کرد تا تلفن‌های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل را کنار بگذارند و از این پس به دنبال خرید آیفون یا اندروید بروند. هم چنین اعلام کرده که ویندوز فون دیگر آپدیت‌های امنیتی و نرم افزاری را دریافت نمی‌کند و به زودی پشتیبانی آن نیز تمام خواهد شد. بر این اساس کاربران بهتر است تا تمامی اطلاعات خود را از تلفن‌های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل به گوشی‌های اندرویدی و مبتنی بر آی او اس منتقل کنند.

پس از قبول شکست در زمینه تولید و توسعه گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز مایکروسافت به این نتیجه رسید تا روی توسعه اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های نرم افزاری برای اندروید و آی او اس کار کند. در سه سال گذشته مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای مختلف را برای گوشی‌های اندروید و مبتنی بر آی او اس توسعه داده است تا کاربران برای استفاده از گوشی‌های خود در کنار کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 10 با مشکلات زیادی روبرو نشوند و تجربه‌ای از استفاده دستگاه‌های دسکتاپ و همراه را داشته باشند.

امتیاز شما
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

    دیدگاهتان را بنویسید