اپل فرایند استخدام نیروی کاری خود را کاهش می‌دهد

استخدام اپل

شرکت اپل تصمیم دارد تا سرعت استخدام کارکنان خود را کاهش دهد و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان استخدام در این کمپانی ممکن است برای مدت بیشتری برای کار کردن در این شرکت منتظر باقی بمانند.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ شرکت اپل به دلیل کاهش بی‌سابقه فروش آیفون‌ها در جریان فصل تعطیلات پایان سال 2018 با مشکلات مالی زیادی مواجه شده است و به همین دلیل این کمپانی تصمیم گرفته تا فرایند استخدام نیروهای جدید خود را در سراسر جهان کاهش دهد. این کمپانی نزدیک به شش ماه پیش ارزشی بیش از یک تریلیون دلار داشت اما پس از معرفی آیفون XR در ماه سپتامبر سال جاری میلادی این کمپانی به یک باره با مشکلات زیادی در زمینه فروش این محصولات مواجه شد و ارزش سهام آن در بازار جهانی به شدت کاهش پیدا کرد.

علاوه بر این، تیم کوک در جریان گزارش مالی ابتدایی سال جاری اعلام کرد که اپل به خاطر تعویض 29 دلاری باتری آیفون‌ها با ضرر بسیار زیادی مواجه شده است و درآمد این کمپانی به شدن کاهش پیدا کرده است. گزارش‌های دیگر نیز حاکی از آن است که اپل بیش از 11 میلیون بار در سال گذشته باتری آیفون‌ها را با قیمت 29 دلار تعویض کرده است و این میزان درسال گذشته بیش از 10 برابر در جهان رشد داشته است. تمامی این مسائل در کنار یک دیگر باعث شده تا اپل به طرز قابل توجهی با مشکلات مربوط به درآمد زایی مواجه شود و در نهایت این کمپانی تمایل کمتری برای استخدام نیروهای جدید داشته باشد. در صورت ادامه داشتن این روند ممکن است اپل تصمیم به تعدیل برخی از نیروهای خود دربگیرد و فعالیت خود را در سال‌های آتی کاهش دهد. بسیاری از مسئله را به مدیریت بد تیم کوک ربط می‌دهند و برخی دیگر آن را به تولید آیفون‌های ارزان قیمت ربط می‌دهند.

 

امتیاز شما
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

    دیدگاهتان را بنویسید