آیا در سال 2019 گوشی های شرکت اپل به حسگر اثر انگشت مجهز می شوند؟

با توجه به نظرتحلیلگران به نظر می آید که ما امسال در گوشی های شرکت اپل تغییر چشم گیری را مشاهده نخواهیم کرد و گوشی های این شرکت ظاهری شبیه به گوشی های نسل خواهد داشت. ولی برخی ها باور دارند که آیفون های جدید قرار است به قابلیت های واقعیت افزوده جدید مجهز شوند. 

حال Jean Baptiste Su نایب رییس و تحلیلگر معروف شرکت تحقیقاتی Atherton با انتشار گزارشی در وبسایت فوربس، مدعی شده که آیفون‌های سال ۲۰۱۹ به درگاه USB-C و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر مجهز خواهند شد.

همچنین گفته می‌شوند که بریدگی کوچکتری در بالای صفحه نمایش گوشی‌های جدید اپل قرار خواهد گرفت و البته منطقی است چرا که بسیاری از شرکت‌ها با پیشرفت تکنولوژی روش‌های متفاوتی بکار گرفته‌اند و بدین ترتیب بریدگی بالای نمایشگر عریض کم کم به فراموشی سپرده می‌شود.

علاوه بر این اپل ممکن است که بار دیگر سراغ دوربین‌های TrueDepth  برود و از آنها برای آیفون های سال ۲۰۱۹ استفاده نماید. البته کمپانی کوپرتینویی مدعی شده که بر خلاف ساختار‌های استفاده شده برای گوشی‌های قبلی، درنظر دارد دوباره سنسور ‌های Time of Flight را در آیفون‌های سال ۲۰۱۹ تعبیه کند.

سال گذشته اپل از درگاه لایتنیگ همیشگی برای آیپد پرو استفاده نکرد و در عوض یک پورت USB-C در قسمت پایینی آن قرار داد تا کاربران راحتر از قبل بتوانند از تجهیزات جانبی استفاده نمایند. حال با توجه به نظر تحلیلگران، احتمالاً کمپانی کوپرتینویی قصد روند مشابهی در تولید تلفن‌های هوشمند خود پیش بگیرد و سیاست تازه‌ای در راستای پورت‌های استفاده شده در گجت‌هایش انتخاب کند.

همانطور که می‌دانید پیش از این، اپل از درگاه لایتنگ برای آیفون و آیپد استفاده می‌کرد و کاربران مجبور بودند وسایل جانبی همین برند را خریداری کنند اما جایگزین شدن پورت قبلی با یک درگاه USB-C موجب می‌شود که کاربران بتوانند سراغ گزینه‌های ارزانتر بروند و مسلماً طرفداران برند یاد شده از این خبر خوشحال خواهند شد.

امتیاز شما
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

    دیدگاهتان را بنویسید